Zachcianki narkotykowe i co je wywołuje

Pokonanie uzależnienia od narkotyków lub alkoholu może być próbą wymagającą wiele cierpliwości i nadrzędnej woli sukcesu. Właściwie, może to być wręcz żałosne, jeśli nie wiesz, co dzieje się wewnątrz twojego ciała. Uzyskanie czystego i trzeźwego nie jest łatwe, ponieważ pragnienia mogą być wyniszczające i będą testować zdolności umysłowe osoby. Nie ma powodu, aby zrezygnować z próby chociaż, i uczenie się kilka szybkich faktów na temat głodu narkotyków, co je powoduje, i jak uniknąć wyzwalaczy może być wielkie narzędzia w udanym odzysku.

Objawy głodu

Choć głód może wydawać się prostym pragnieniem, w rzeczywistości jest to złożona mieszanka reakcji psychicznych i fizycznych. Większość ludzi szybko zaczyna mieć objawy fizycznego odstawienia, co jest tylko sposobem organizmu na pokazanie, że pragnie brakującego leku. Nasilenie tych objawów zależy od wybranego leku i może trwać od kilku dni do kilku lat.

Dodatkowo, istnieją formy psychicznego i emocjonalnego wycofania, że wiele osób czuje się, gdy oddalają się od ich narkotyków wyboru. Mogą one obejmować od depresji do niepokoju, a nawet ciężkiej manii, wszystkie przejawy głodu, czasami odnosimy się do tego jako PAWS, lub zespół ostrego odstawienia.

Czego należy unikać

Ponieważ pragnienia i objawy odstawienia może być tak intensywne, to jest mądry, aby uniknąć wszelkich wyzwalaczy, które mogą nasilić problem, lub podżegać chęć po raz kolejny użyć narkotyków. Ta chęć może prowadzić do nawrotu choroby.

Jeśli tak się stanie, zawsze można podnieść się z powrotem po nawrocie, jednak najlepiej jest znaleźć sposoby na uniknięcie wyzwalaczy nawrotu.

Jak można się domyślać, każdy, kto próbuje pokonać uzależnienie, powinien unikać przebywania w obecności jakiejkolwiek substancji narkotycznej. Nawet fizyczna bliskość może być szkodliwa dla czyjejś rehabilitacji. To prawda, stara mądrość mędrców "Zmieniaj ludzi, miejsca i rzeczy" ma metodę za swoim szaleństwem.

Dodatkowo, ponieważ picie lub używanie mogło być naszym hobby, możemy stwierdzić, że mamy zbyt wiele wolnego czasu, czasu, który kiedyś był spędzony aktywnie szukając narkotyków, robiąc narkotyki, pijąc lub po prostu robiąc kontrolę szkód z bałaganu, który spowodowaliśmy poprzedniego dnia. Aby zwalczyć uczucie nudy i zapobiec dalszej chęci spędzania czasu na używaniu narkotyków, podjęcie zdrowego hobby, takiego jak robienie na drutach lub grupa czytelnicza, może pomóc w zaspokojeniu popędu. Inną opcją jest dołączenie do siłowni lub po prostu bieganie na zewnątrz, ponieważ aktywuje to niektóre z tych samych substancji chemicznych w mózgu i może zmniejszyć chęć użycia. Inną opcją jest oczywiście zaangażowanie się w program dwunastu kroków, wykonanie jakiejś pracy usługowej i wykonanie kroków.

Wreszcie, ponieważ używanie narkotyków jest często związane z depresją, konieczne jest, aby każdy w odzysku znaleźć silną grupę wsparcia pozytywnych osób, aby uniknąć wpadnięcia z powrotem w kolejny cykl nadużywania substancji. Tak więc połącz się. Ta zdrowa energia jest ważnym krokiem w procesie rehabilitacji.

Niebezpieczeństwa związane z nawrotem choroby

Pokonanie uzależnienia jest godnym pochwały osiągnięciem, ale groźba nawrotu jest niebezpiecznym zboczem, które zawsze powinno być traktowane poważnie. Zgodnie z opublikowanym na ten temat opracowaniem, 40-60% ludzi nawraca przed pierwszym rokiem odwyku, ale po roku liczba ta spada do 40%. Oznacza to po prostu, że bądź ostrożny, bądź delikatny ze sobą, i pamiętaj, że jesteś człowiekiem, i to jest trudne; ale poprzez odpowiednie ograniczenie wyzwalaczy, można obniżyć szanse na nawrót.

Dąż do życia wolnego od narkotyków

Nie ma jednego prawdziwego i uniwersalnego sposobu na wyjście z uzależnienia. Ale stosując się do tych kroków i zarządzając skutkami głodu narkotykowego, proces odzyskiwania może być doświadczeniem edukacyjnym, które może pomóc Ci przejść do zupełnie nowego, wolnego od narkotyków życia.

Autor