Statystyki epidemii opioidów

Epidemia opioidowa z dnia na dzień dotyka coraz więcej osób. Wiele z nich jest uzależnionych i nadużywa opioidów według statystyk dotyczących epidemii opioidowej. Terapeuci w The Right Step zapewnia indywidualny program terapii w TX dla osób wychodzących z uzależnienia od opioidów. Poniżej znajduje się więcej informacji na temat statystyk epidemii opioidów.

Statystyki epidemii opioidów

Istnieje wiele statystyk dotyczących epidemii opioidów, które pokazują, że narkotyk ten jest istotnym problemem dla amerykańskiego społeczeństwa. Na przykład, ponad 700.000 osób zmarło z powodu przedawkowania narkotyków od 1997 do 2017 roku. W 2017 roku 68% z ponad 70 000 zgonów z powodu przedawkowania narkotyków było spowodowanych przez opioid. W tym samym roku zgony związane z opioidami były sześciokrotnie wyższe niż w 1997 roku. Ponadto, 130 Amerykanów umiera z powodu przedawkowania opioidów dziennie, zgodnie z National Center for Health Statistics.

Statystyki dotyczące epidemii opioidów

Według Centrum Kontroli Chorób (CDC), miały miejsce trzy znaczące przypadki zgonów związanych z opioidami. W latach 90. przepisywano więcej opioidów, a wkrótce potem nastąpił wzrost liczby zgonów związanych z opioidami. W 2010 r. nastąpił wzrost liczby zgonów związanych z przedawkowaniem heroiny. Ostatnia fala zgonów miała miejsce w 2013 r., kiedy wystąpiło więcej zgonów z powodu przedawkowania syntetycznych opioidów. Zgony te dotyczyły głównie fentanylu (IMF), który znajduje się w podrabianych pigułkach, kokainie i heroinie.

Wygrana wojna z opioidami

Centrum Kontroli Chorób robi, co może, aby zwalczyć epidemię opioidów. CDC pomaga systemom opieki zdrowotnej i świadczeniodawcom, wykorzystując dane i dowody w celu podejmowania mądrych decyzji dotyczących bezpieczeństwa pacjentów przy przepisywaniu opioidów. CDC udostępnia również dane państwowe i inne zasoby, aby opracować strategie zapobiegające przedawkowaniu i zgonom spowodowanym przez opioidy. Wreszcie, praca z urzędnikami bezpieczeństwa publicznego jest również celem CDC, aby znaleźć rozwiązania tego problemu opioidów.

Miejmy nadzieję, że w odpowiednim czasie statystyki epidemii opioidów spadną, ponieważ CDC współpracuje z ośrodkami leczenia i innymi osobami walczącymi z tą epidemią.

The Right Step

The Right Step to centrum leczenia uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych znajdujące się w Houston, Euless i Wimberley w Teksasie. Oferujemy wiele programów i programów terapii uzależnień w TX dla naszych klientów, aby pomóc im skutecznie odzyskać zdrowie. Terapie i programy, które oferujemy obejmują:

 • Detoks alkoholowy i narkotykowy
 • Odwyk stacjonarny od narkotyków
 • Ambulatoryjny odwyk od narkotyków w TX
 • Aftercare
 • Alumni Program
 • Przewlekły nawrót utwór

Mamy również terapię poznawczo-behawioralną, dialektyczną terapię behawioralną, rozmowy motywacyjne i 12-krokowy program odzyskiwania w Teksasie. Traktujemy różne nadużywanie alkoholu i substancji. Leczenie to obejmuje następujące substancje nadużywane:

 • Opioidy
 • Alkohol
 • Benzo
 • Kokaina
 • Metaamfetamina
 • Heroina

Leczymy również nadużywanie wielu substancji i nadużywanie marihuany. Nadużywanie wielu substancji to sytuacja, w której klient jest uzależniony od alkoholu i innych substancji, aby utrzymać się w stanie odurzenia przez długi czas. Prosimy o kontakt z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych placówek lub programów leczenia. Jesteśmy tutaj, aby informować Cię o statystykach dotyczących epidemii opioidów, pomóc Ci na drodze do wyzdrowienia i cieszyć się trzeźwym życiem.

Autor