Świętowanie picia podczas wakacji może być śmiertelnie niebezpieczne dla młodych osób

Według ostatnich badań przeprowadzonych wśród młodych z pokolenia millenialsów, picie alkoholu jest popularną rozrywką, a główną motywacją do jej podejmowania jest dobra zabawa. Ponieważ sezon wakacyjny zbliża się szybkimi krokami, ważne jest, aby być świadomym tego, jak młodzi Latynosi piją i jakie mogą być tego konsekwencje. O tej porze roku wiele osób się rozluźnia i choć miło jest się zrelaksować i dobrze bawić z przyjaciółmi i rodziną, to zbyt duże spożycie alkoholu może zrujnować imprezę.

Jak piją młodzi 

Zarówno młodzież, jak i dorośli powinni być świadomi faktów dotyczących picia alkoholu przez młodych Latynosów, ponieważ wiedza to potęga. Nie pozwól, aby ktoś z Twojej rodziny stał się statystą. Jeśli jesteś rodzicem młodego dorosłego, porozmawiaj z dzieckiem o piciu i niezdrowych wzorcach. Jedną z ważnych różnic między młodymi Latynosami pijącymi alkohol a osobami z innych grup etnicznych jest ich motywacja. W porównaniu do swoich rówieśników, latynoscy millenialsi piją, aby świętować i dobrze się bawić. Dla innych młodych ludzi picie jest raczej sposobem samoleczenia niż zwykłą przyjemnością. Młodzi Latynosi piją po pracy nie dlatego, że alkohol jest lekarstwem na stres związany z ciężkim dniem, ale dlatego, że koniec pracy to czas zabawy. Picie jest sposobem na cieszenie się tym czasem - mówią. Innym ciekawym trendem jest to, że młodzi Latynosi coraz częściej wolą pić w przypadkowych barach lub w domu, niż w klubach. Zdecydowana większość młodych ludzi woli pić w domu, ponieważ jest to bardziej ekonomiczne i wygodniejsze niż ubieranie się na wyjście. Szczególnie popularnymi imprezami domowymi, na których pije się alkohol, są potlucks i babskie wieczory. A co piją ci młodzi ludzie? Głównie piwo, wódkę i tequilę.

Rozsądne picie w czasie wakacji

Dobrą wiadomością jest to, że badanie wykazało, iż młodzi Latynosi mają właściwą motywację do picia. Picie w celu samoleczenia, polepszenia samopoczucia lub stłumienia negatywnych uczuć jest bardzo niezdrowe. Picie, aby świętować lub dobrze się bawić podczas spotkań towarzyskich jest zdrowszym podejściem. Nie oznacza to jednak, że wszyscy millenialsi będą dokonywać odpowiedzialnych wyborów dotyczących alkoholu w czasie świąt. Łatwo jest stracić kontrolę i wypić za dużo podczas świętowania. Szczególnie jedna noc powinna niepokoić wszystkich młodych ludzi. Środa przed Świętem Dziękczynienia jest znana jako największa noc barowa w roku. Wigilia Święta Dziękczynienia jest trochę jak ponowne spotkanie. Wszyscy wracają do domu na święta, ale podczas gdy czwartek jest przeznaczony dla rodziny, środowy wieczór jest przeznaczony na spotkanie ze starymi przyjaciółmi, nadrobienie zaległości, powspominanie i, niestety w ostatnich latach, na wypicie dużej ilości alkoholu. Łatwo jest zacząć pić w taką noc i zapomnieć o ustaleniu limitu. Picie w nadmiernych ilościach jest powszechne w tę uroczystą noc, ale jest ryzykowne. Picie w nadmiernych ilościach zwiększa ryzyko urazów, ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową, napaści, a nawet śmierci z powodu przypadkowego zatrucia alkoholem. Picie w ekstremalnych ilościach jest powszechne w takie noce jak Czarna Środa, więc bądź świadomy i kontroluj swoje picie. Podczas gdy młodzi Latynosi wydają się mieć właściwe nastawienie do picia, niebezpieczeństwa związane z nadmiernym piciem pozostają. Ważne jest, aby zachować kontrolę nad piciem podczas świętowania. Utrata kontroli może być niebezpieczna, a nawet śmiertelna.

Autor