5 miast z najgorszym problemem nadużywania substancji

Jeśli spojrzeć na krajowych statystyk nadużywania substancji przez miasto, to jest oczywiste, że niektóre regiony cierpią z większych problemów narkotyków niż inni. W szczególności, stany takie jak Maryland i Luizjana są nie tylko domem dla miast z poważnymi problemami narkotykowymi, ale także widział drastyczny wzrost używania narkotyków w ostatnich latach. Jeśli mieszkasz lub podróżujesz przez którekolwiek z tych pięciu miast, zachowaj bezpieczeństwo i trzymaj się z dala od wszelkich znanych obszarów narkotykowych.

Nadużywanie heroiny w Baltimore, MD

W Baltimore, Maryland, głównym zagrożeniem związanym z narkotykami jest heroina. W 2006 r. odnotowano ponad 180 przypadków przedawkowania związanych z używaniem heroiny. W 2012 roku, heroina nadal była głównym problemem narkotykowym w Baltimore i nadal jest jednym z najgorszych w kraju. Co gorsza, statystyki używania heroiny mają tendencję wzrostową, co powoduje jeszcze większe obawy.

Nadużywanie narkotyków w Espanola, NM

Podobnie jak Baltimore, Espanola w Nowym Meksyku również cierpi z powodu oszałamiającego problemu z heroiną. Na każde 100 000 mieszkańców Espanola przypada 42,5 zgonów spowodowanych przez narkotyki, co jest prawie sześciokrotnie większą liczbą niż średnia krajowa. Podczas gdy ośrodki odwykowe w Espanola kontynuują walkę z rosnącym problemem, ośrodki leczenia używają opcji tylko ambulatoryjnych lub kierują pacjentów do dostawców spoza obszaru.

Epidemia mety w Missoula, MT

W Missoula, Montana, metaamfetamina jest głównym problemem narkotykowym. Przestępstwa związane z metaamfetaminą są odpowiedzialne za połowę przypadków uwięzienia w tym stanie. Od 2015 r. problem mety w Missoula i w innych częściach Montany wciąż rośnie.

Wskaźniki morderstw i nadużywanie narkotyków w Nowym Orleanie, LA

Nowy Orlean w Luizjanie nie tylko cierpi na jeden z największych problemów narkotykowych w kraju, ale w 2009 r. miasto miało również najwyższy wskaźnik morderstw - 95 morderstw na 100 000 osób. Eksperci twierdzą, że dramatyczny wzrost liczby morderstw był spowodowany wojnami o wpływy z narkotyków, które wybuchły, gdy ludzie zaczęli powracać do Nowego Orleanu po zniszczeniach spowodowanych huraganem Katrina.

Waszyngton, D.C. Nadużywanie kokainy

Choć Waszyngton sąsiaduje z Baltimore i jego rosnącym problemem heroinowym, stolica kraju boryka się z innego rodzaju problemem narkotykowym: kokainą. Według Substance Abuse and Mental Health Services Administration, 5,22% mieszkańców Waszyngtonu zgłasza używanie kokainy, co stanowi najwyższy poziom wśród wszystkich innych miast w kraju. Statystyki nadużywania substancji według miasta ujawniają, że te pięć miast ma do czynienia z poważnymi problemami z narkotykami. Podczas gdy większość miast cierpi z powodu epidemii jednego konkretnego rodzaju narkotyków, inne są dotknięte wzrostem przedawkowania innych narkotyków i przestępczości związanej z narkotykami, zbyt. Źródła Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom. (2016). Drug Overdose Death Data. https://www.cdc.gov/drugoverdose/data/statedeaths.html Kato, D. (2016). Missoula, agencje stanowe informują o powrocie mety na ścieżkę wzrostu. https://missoulian.com/news/local/missoula-state-agencies-report-meth-back-on-the-rise/article_d7826f5d-e4de-54eb-8e6b-0b2a21ee187f.html National Drug Intelligence Center. (2002). New Mexico Drug Threat Assessment (Ocena zagrożenia narkotykami w Nowym Meksyku): Heroin. https://www.justice.gov/archive/ndic/pubs07/803/heroin.htm National Institute on Drug Abuse. (2013). Wzorce i trendy nadużywania narkotyków w Baltimore City, Maryland, i Waszyngtonie, DC: Czerwiec 2013. https://www.drugabuse.gov/about-nida/organization/workgroups-interest-groups-consortia/community-epidemiology-work-group-cewg/baltimore-city-maryland-washington-dc VanLandingham, M. J. (2007). Wskaźniki zabójstw w Nowym Orleanie, La, 2004-2006. American Journal of Public Health, 97(9), 1614-1616. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1963280/ Vardi, N. (2009). Narkotykowe stolice Ameryki. Forbes. https://www.forbes.com/2009/01/20/narcotics-heroin-cocaine-biz-beltway-cz_nv_0121drugcities.html

Autor