Najfajniejsi muzycy, którzy już nie piją i nie ćpają

Widzieliśmy wielokrotnie, jak uzależnienie nie dyskryminuje. Bycie celebrytą czy gwiazdą rocka nie daje ci wolnej przepustki. Wielu znanych na całym świecie muzyków było w stanie znaleźć wyzdrowienie, a kiedy rozmawiamy z nimi, wszyscy mówią o tym, jak wiele lepsze jest życie bez napoju lub narkotyku. Oto nasza lista najfajniejszych trzeźwych gwiazd rocka!

Elton John

Image via

http://abcnewsradioonline.comIs Czy ktoś może być fajniejszy od tego eleganckiego piosenkarza? Człowiek, który przyniósł nam "Goodbye Yellow Brick Road" i "Tiny Dancer" zwykł imprezować mocniej niż większość z nas może sobie wyobrazić. Jego DOC (narkotyk z wyboru) to kokaina i ten człowiek prawdopodobnie wypalił więcej kokainy niż, cóż, rozumiecie to. Z latami trzeźwości pod pasem jest nadal siłą napędową w ruchu trzeźwości.

Eric Clapton

image via

http://en.wikipedia.org/wiki/Eric_ClaptonWho by kiedykolwiek pomyślał, że człowiek, który rozsławił klasyczny rockowy hit "Cocaine" miałby problem z narkotykami? On sam mówi, że jego wielki upadek nie znalazł się w kokainie, ale w heroinie i alkoholu. Ta legenda rocka jest trzeźwa od 1987 roku, a nawet otworzyła kilka domów z półśrodkami.

Ringo Star

image via

http://krutopridumal.ru/music/ringo_starrThe legendarny perkusista z The Beatles wytrzeźwiał w latach 80. Po przejechaniu żółtą łodzią podwodną przez rzeki alkoholu, muzyk zakończył karierę po tym, jak nie był w stanie przypomnieć sobie zbyt wiele z lat 70.

Calvin Harris

image via

http://radio.comBelieve it or not this soon to be legendary EDM god does not get crazy like his

crowds.

Od 2009 roku szkocki DJ i producent jest z dala od butelki.

David Bowie

image via

http://www.mtv.com/artists/david-bowie/A wielki fan zabawnych włosów, makijażu, alkoholu i narkotyków. Ten nieśmiertelny człowiek był nieco spóźniony i odstawił wszystko w wieku 50 lat.

Anthony Kiedis

image via

http://noisecreep.comI'm sure many of us have read his brutal autobiography about his years living with heroin addiction. Frontman Red Hot Chili Peppers przez ponad 10 lat uzależnienia od heroiny był w ośrodkach terapeutycznych i z nich wychodził. Teraz jest czysty i trzeźwy i nadal jest bogiem rocka.

James Hetfield

image via

http://loudwire.com/metallica-james-hetfield-no-reason-for-us-to-stop/Can Każda rockowa lista byłaby kompletna bez wszechmocnego frontmana Metalliki? Po cierpieniu z powodu uzależnienia i ciężkiego alkoholizmu, Hetfield wytrzeźwiał w 2001 roku i od tamtej pory jest czysty.

Tom Waits

image via

http://www.riffraf.net/2014/05/top-5-tom-waits-albums/This wyjący, warczący badass wytrzeźwiał z pomocą swojej żony, a od ponad 20 lat nie zmieniał swojego umysłu lub ciała za pomocą narkotyków lub alkoholu. Nie wiem czy widzieliście "Wrist Cutters a Love Story" czy "Seven Psychopaths", ale jego kariera aktorska jest prawie tak fajna jak muzyczna.

Ozzy Osborne

Trzeba być całkiem pijanym lub naćpanym, żeby myśleć, że odgryzanie głowy nietoperzowi to normalna lub akceptowalna rzecz. Z ponad 40 lat non stop ciężkiego użytkowania, frontman Black Sabbath jest teraz czysty i jakoś wciąż żyje.

Trent Reznor

image via

http://music-mix.ew.comA Kariera Reznora, trwająca prawie trzy dekady, była naznaczona publicznym uzależnieniem od heroiny. Twórca NIN od jakiegoś czasu jest czysty i pomógł nam stworzyć jedne z najlepszych ścieżek dźwiękowych we współczesnym kinie.

Sprawdź nasz artykuł o wspaniałych kobietach, które nie piją i nie ćpają.

Autor