Czy jesteś gotów pójść na każdą długość, aby pozostać trzeźwym?

"Jeśli zdecydowałeś, że chcesz tego, co my mamy i jesteś gotów posunąć się do każdej długości, aby to zdobyć, to jesteś gotowy do podjęcia pewnych kroków".

- Anonimowi Alkoholicy. Strona 58

Niezależnie od tego, czy uczęszczasz na mityngi AA, czy nie, kluczową rzeczą, którą należy zabrać z tego cytatu, jest "gotowość do pójścia na każdą długość, aby to zdobyć". Zdobyć co dokładnie?

Trzeźwość. Lepsze życie. Szczęście.

Alkoholicy i narkomani, którzy nie są gotowi pójść na każdą długość, to ci, którym nieuchronnie nie udaje się zachować trzeźwości. Wielu ludzi cierpiących z powodu uzależnienia sięgnęło dna i to dno może dać im gotowość do podjęcia wszelkich działań, aby się zmienić.

Ale jeśli wierzą, że mogą znaleźć "łatwiejszą, łagodniejszą drogę", nie są naprawdę gotowi do podjęcia wszelkich działań. Kiedy opierają się metodom, które sprawdziły się u innych, albo uparcie trzymają się resztek swojego dawnego "ja", pokazują, że mają limit tego, co są skłonni zrobić. Jeśli mają limit, to jak bardzo naprawdę tego chcą?

Jakiego rodzaju chęci to wymaga?

Kiedy pierwszy raz wytrzeźwiałem, pewien mężczyzna przyszedł i przemówił na mojej terapii. Byłem jeszcze bardzo nowy i wiele z tego, co ci ludzie mi mówili, wydawało się bardzo dziwne.

Pojawił się temat gotowości.

Miałem z tym problem, ponieważ w moim umyśle, oczywiście byłem chętny. Byłem na odwyku, prawda? W tamtym czasie nie zdawałem sobie sprawy z tego, że czeka mnie walka na całe życie.

Jeden z doradców przyszedł i wyjaśnił mi, co naprawdę oznacza gotowość w trzeźwości.

Wyobraźmy sobie...

Jesteś w aktywnym uzależnieniu. Naprawdę ciężko ci idzie. Jednak skończyły ci się narkotyki. Twój diler wyjechał z miasta i nie masz jak go odebrać przez co najmniej następny miesiąc. Do tego czasu, jesteś już naprawdę mocno kopany. Odstawienie jest ciężkie. Jesteś chory. Jesteś zdesperowany. Co zamierzasz zrobić?

Dzwoni do ciebie przyjaciel i mówi ci o darmowej torbie z narkotykami. To duża torba. To MAGICZNA torba, taka, która nigdy nie przestaje dostarczać. To jest niesamowita wiadomość. Cały twój życiowy problem został rozwiązany. Wszystko, co musisz zrobić, to dostać się do tej torby i będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz, aby starczyło ci na całe życie! Ale jest pewien problem.

Problemem jest to, że musisz znaleźć sposób, aby ją zdobyć.

Torba jest 1000 mil stąd. Nie masz samochodu. Leje deszcz. Jest lodowato zimno. Jakoś musisz znaleźć sposób, aby dostać się do tej torby.

Wyobraź sobie, co byłbyś skłonny zrobić w tym momencie?

Umieszczenie tej chęci we właściwym miejscu

Gdybym to był ja. Znalazłbym sposób.

Przeszedłbym się. Podróżowałbym autostopem. Jeździłbym na rowerze, jeśli musiałbym. Znalazłbym sposób, aby dostać się do tego nieskończonego źródła. Nie ma wątpliwości w moim umyśle, że byłbym gotów zrobić wszystko, co trzeba.

Wiemy, że ten scenariusz jest całkowicie wymyślony. Jest wyimaginowany. Ale kiedy o nim myślę, przychodzą mi do głowy naprawdę trudne wyzwania, które musiałbym rozwiązać, żeby się naćpać. Mogłem znaleźć drogę przez miasto. Mogłem zamienić 5 dolarów w 50 dolarów. Żebrałem, pożyczałem i pracowałem godzinami tylko po to, żeby dostać ten jeden mały haj.

Teraz wyobraź sobie przez sekundę, co by się stało, gdybyś poświęcił ten rodzaj chęci na swój powrót do zdrowia. Wyobraź sobie, jak szybko poprawiłoby się twoje życie, gdybyś włożył całą tę energię w coś pozytywnego. Zmiana byłaby dramatyczna.

Nie wspominając, używasz tej chęci w kierunku rzeczy, które są pozytywne. Aktywnie uczestniczysz w ulepszaniu swojego życia.

Robi wszystko, co trzeba, gdy sytuacja jest trudna

Ja jest łatwy mieć willingness gdy życie biegnie gładko.

Jeżeli rachunki płacą i związki są zdrowe, then dostawać out łóżko w ranku wydaje się być przyjemny. Jesteś w stanie witać każdy dzień z ufnością i wdzięcznością.

Zdarza się.

Nieuchronnie, życie rzuci na Ciebie wyzwania. Tutaj liczy się Twoja gotowość.

Czy jesteś gotów przepracować swój ból, nie podnosząc się? Czy jesteś gotów zrobić wszystko, co trzeba? Tylko ty możesz odpowiedzieć na to pytanie za siebie. Niezależnie od tego, co sobie wmawiasz, Twoja chęć jest udowodniona przez Twoje działania. Możesz udowodnić swoją gotowość tylko poprzez podjęcie działań, aby zrobić to, co trzeba zrobić.

Nieważne, jak bardzo życie cię boli, nie możesz pozwolić, by cię pokonało. Musisz nadal wstawać, ubierać się i pokazywać się - nawet wtedy, gdy nie masz na to ochoty.

O to właśnie chodzi. Przebijanie się przez ból jest ostatecznym testem gotowości. Każdy jest chętny, kiedy wszystko idzie dobrze. To właśnie wtedy, gdy sprawy nie idą dobrze, dowiesz się, jak bardzo naprawdę chcesz pozostać trzeźwy. Kiedy sprawy nie idą dobrze, dowiadujesz się, z czego naprawdę jesteś zrobiony.

Możesz to zrobić

Wiem, że możesz!

Jeśli cierpisz, jeśli żyjesz w swoim uzależnieniu wierzę, że możesz się z niego wydostać. Wierzę, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Pierwszym krokiem jest poproszenie o pomoc.

Kiedy sprawy nie układają się po mojej myśli mówię sobie, że może nie będzie łatwo, ale będzie warto. Kontynuuj walkę. Kontynuuj pomaganie innym ludziom. Kontynuuj dzielenie się sobą z ludźmi, którzy się o ciebie troszczą i pozwól innym ludziom wiedzieć, co dzieje się w twoim życiu.

Jeśli potrafisz to zrobić i jeśli będziesz to kontynuować regularnie, wtedy możesz i pozostaniesz trzeźwy.

Proste... nie zawsze łatwe.

Musisz być gotów zrobić wszystko, co trzeba. Twoje poświęcenie się opłaci. Obiecuję.

Po prostu posuwaj się do przodu, jeden dzień na raz. Rób kolejne właściwe rzeczy. Nadal wstawaj z łóżka i pokazuj się, kiedy mówisz, że będziesz. Jeśli to zrobisz, pozostaniesz trzeźwy i będziesz żył szczęśliwym spokojnym życiem.

O co więcej mógłbyś prosić?

Autor