Rozgrywający New York Yankees CC Sabathia przyznaje się do udziału w odwyku alkoholowym


Źródło obrazu - NJ.com

Wielka wiadomość dla fanów Yankees.

Choć wydaje się, że nadszedł zły czas dla najsłynniejszej drużyny baseballowej w kraju, CC Sabathia ogłosił, że zgłasza się do ośrodka odwykowego. Wiadomość ta pojawia się na dzień przed meczem Jankesów z Houston w meczu o dziką kartę Ligi Amerykańskiej.

Sabathia wydał oświadczenie tuż po godzinie 13:00. Przyznaje, że odchodzi w złym momencie, ale mówi też, że jest to winien swojej rodzinie i chce dać szansę na trzeźwość i długoterminowy powrót do zdrowia.

Jego oświadczenie jest niezwykle serdeczne i w nim Sabathia otwarcie przyznaje, że widzi siebie jako wzór do naśladowania i jako dumnego ojca. Chce postąpić właściwie wobec swojej rodziny, kolegów z drużyny, organizacji Yankees i ogółu społeczeństwa.

Sabathia jest jednym z największych miotaczy w major league baseball. Jest zauważany ze względu na swój potężny styl pitchingu.

Przeczytaj jego oświadczenie cios.

"Dzisiaj melduję się w centrum rehabilitacji alkoholowej, aby otrzymać profesjonalną opiekę i pomoc potrzebną do leczenia mojej choroby.

"Kocham baseball i kocham moich kolegów z drużyny jak braci, a także jestem w pełni świadomy, że odchodzę w czasie, gdy wszyscy powinniśmy się zjednoczyć, by wykonać ostatnie pchnięcie w kierunku World Series. Głęboko boli mnie, że robię to teraz, ale jestem to winien sobie i mojej rodzinie, aby doprowadzić się do porządku. Chcę przejąć kontrolę nad moją chorobą i chcę być lepszym człowiekiem, ojcem i graczem".

"Chcę podziękować organizacji New York Yankees za ich zachętę i zrozumienie. Ich wsparcie daje mi wielką siłę i pozwoliło mi ruszyć do przodu z tą decyzją z czystym umysłem".

"Tak trudne jak ta decyzja jest dzielenie się publicznie, nie chcę uciekać i ukrywać się. Ale na razie proszę o uszanowanie potrzeby prywatności mojej rodziny, ponieważ razem pracujemy przez to wyzwanie.

"Bycie dorosłym oznacza bycie odpowiedzialnym. Bycie graczem baseballowym oznacza, że inni patrzą na ciebie z góry. Chcę, aby moje dzieci - i inni, którzy mogli stać się moimi fanami przez lata - wiedzieli, że nie jestem zbyt wielkim człowiekiem, aby poprosić o pomoc. Chcę trzymać głowę wysoko, mieć pełne serce i być znowu typem osoby, z której mogę być dumny. I to jest dokładnie to, co zamierzam zrobić.

"Nie mogę się doczekać, aby w przyszłym sezonie wyjść na boisko z moją drużyną, grając w grę, która przynosi mi tyle szczęścia".

Powodzenia dla ciebie CC. Zawsze zauważałem, że sława i publiczna persona sprawiają, że alkoholizm i powrót do zdrowia są szczególnie trudne. To może być trudne do uzyskania trzeźwości, gdy masz tony pieniędzy i ludzi mówiących ci, jaki jesteś wspaniały.

Życzę Ci długiego i szczęśliwego powrotu do zdrowia i powodzenia na boisku w przyszłym roku!

Autor