15 letnie doświadczenie

Całodobowe wsparcie +48 510 280 121

Ośrodek Leczenia Uzależnień - Terapia Uzależnień

Terapia uzależnienia od leków
leczenie lekomanii - leczenie uzależnienia od leków

"Modelem leczenia uzależnienia od leków w naszym ośrodku jest psychoterapia indywidualna i grupowa, natomiast procedura medyczna wspomaga psychoterapię uzależnienia i jest ukierunkowana na leczenie zespołów abstynencyjnych oraz równoległe farmakologiczne wsparcie procesu terapii uzależnienia. Leczenie lekomanii w naszym ośrodku oparte jest na podejściu humanistycznym oraz poznawczo - behawioralnym. “

Podstawowym celem oferowanego leczenia uzależnienia od leków jest - zachowanie trwałej abstynencji, poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego, nabycie umiejętności potrzebnych do rozwiązywania problemów emocjonalnych i społecznych.

Uzależnienie od substancji nasennych, przeciwbólowych i uspokajających, jest tak samo poważną chorobą jak alkoholizm czy narkomania. Leczenie uzależnienia od leków poprzez terapię jest bardzo trudnym procesem. Organizm, który jest zatruty lekami, wymaga w pierwszej kolejności detoksykacji i oczyszczenia. Najczęściej proces leczenia oparty jest na stopniowym zmniejszaniu dawki leku, od którego chory jest uzależniony, a następnie wprowadzaniu leku zamiennego. Lekomanuia jest to uzależnienie człowieka od leków, które należy odpowiednim momencie zauważyć i rozpocząć leczenie. Taka forma nadużywania często powoduje pewny fizyczny lub psychiczny stan pod wpływem substancji na organizm. Szybkie tempo i współczesny rozwój życia zachęcają do tego, aby nie szukać przyczyny na dolegliwości, a tylko likwidować jej konsekwencje. Na przykład, kiedy nie możemy zasnąć, zamiast pójść do lekarza, sięgamy po tabletki nasenne. Jeśli przez długi czas bezmyślnie spożywamy tego typu tabletki, mogą one spowodować nawet śmierć, ze względu na niekompatybilność z niektórymi lekami. Często tabletki pomagają wielu osobom po przejściu sytuacji stresowych. W roli tych środków występują leki uspokajające i przeciwdepresyjne. Jeśli nadużywa się tego typu leki, mogą one spowodować nie tylko uzależnienie od leków, ale także prowadzić do efektu placebo, który niszczy zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Najważniejszą formą pomocy jest terapia. Dzięki niej osoba uzależniona uzyskuje trwałe i pożądane zmiany w swoim życiu, które ma szansę stać się na nowo zdrowe oraz satysfakcjonujące. Podczas pobytu w MedJol, pacjenci są pod stałą opieką lekarską i pielęgniarską. Każdy z nich jest szczegółowo diagnozowany, pod względem chorób, które wynikają z uzależnienia. Osoba uzależniona od leków może liczyć także na konsultacje psychiatryczne oraz na pełną dyskrecję. Po zakończeniu terapii, każdy z pacjentów otrzymuje dalsze zalecenia terapeutyczne. MedJol zapewnia dalsze konsultacje z terapeutami i lekarzami oraz kontynuację leczenia w trybie ambulatoryjnym.

Tags: terapia uzależnień, leczenie uzależnień, leczenie uzależnienia od leków, leczenie lekomana, leczenie lekomanii, lekomania leczenie

Nasze Atuty

 • Bezpieczeństwo

  Jesteśmy legalnie działającym ośrodkiem wpisanym do Rejestru Podmiotów Leczniczych pod numerem: 000000025095.

 • Specjaliści

  Nasz zespół stanowią lekarze różnych specjalizacji w tym anestezjolodzy, toksykolodzy, psychiatrzy oraz wykwalifikowane pielęgniarki.

 • Wysokie Standardy

  Lata doświadczenia i wykwalifikowana kadra są gwarantem naszej skuteczności, a jej dowodem – tysiące zdrowych pacjentów i liczne certyfikaty.

 • Dostępność 24h

  Jesteśmy do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy­ w każdej chwili możesz się z nami skontaktować

 • kompleksowe badania

  Szczegółowa diagnostyka, wykonywana przez certyfikowane laboratorium pozwala lekarzowi na opracowanie indywidualnej procedury detoksu.

 • Dowozimy pacjentów

  Na życzenie możliwy jest transport komfortowym samochodem przy zachowaniu pełnej dyskrecji

 • Trzeźwość

  Jako jedyni w Polsce przyjmujemy Klientów znajdujących się pod wpływem wszelkich środków odurzających.

 • Komfortowe warunki

  Dzięki komfortowym warunkom i domowej, pełnej ciepła i zrozumienia atmosferze, skorzystanie z naszych usług będzie nie tylko pierwszym krokiem ku trzeźwości, ale także szansą na wyciszenie i pełen relaks.

 • 100% anonimowości

  Dyskrecję uznajemy za podstawowy warunek naszej pracy, zapewniający poczucie bezpieczeństwa i spokój pacjentom naszego ośrodka.

  Zacznij
  nowe życie!

  Działamy w trosce o Twoje zdrowie

  Traktujemy każdego pacjenta indywidualnie, planując razem z nim program świadczeń medycznych. Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku. Oferujemy także dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem w pełnej krasie anonimowości.

  Nie zwlekaj z podjęciem decyzji... To jest walka o życie Twoje lub Twojej bliskiej osoby! My potrafimy Tobie skutecznie pomóc.

  Leczenie Uzależnień

  Skorzystaj ze wsparcia ośrodka terapii!

  Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku.
  Oferujemy dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem.