15 letnie doświadczenie

Całodobowe wsparcie +48 510 280 121

Ośrodek Terapii Uzależnień - Leczenie Uzależnień

Terapia Uzależnień

"Leczenie uzależnień w formie procesu indywidualnie dopasowanej psychoterapii uzależnień dla wielu osób uzależnionych od alkoholu, dopalaczy, narkotyków i leków, jest jak światełko w tunelu. Pozwala wrócić do normalnego życia i na nowo być szczęśliwym człowiekiem.“

Pacjent po ukończeniu pełnego programu terapeutycznego jest objęty całoroczną nieodpłatną opieką – może korzystać czy to z sesji terapii indywidualnej, czy też przyjeżdżać na wzmacniające pobyty weekendowe. W niedzielne dni odwiedzin proponujemy terapię rodzinną/par w ramach kosztów terapii.

Traktujemy każdego pacjenta indywidualnie, planując razem z nim program psychoterapii w założeniu, że pacjent jest partnerem i aktywnym uczestnikiem procesu własnej terapii. Terapeuta, poprzez budowanie dobrej relacji, opartej na towarzyszeniu pacjentowi w przyglądaniu się swojej drodze życiowej staje się osobą wspierającą jego zmianę. Rolą terapeuty jest wyznaczanie kierunku i takie prowadzenie pacjenta, by potrafił on świadomie zobaczyć, w jakiej rzeczywistości obecnie funkcjonuje, zrozumiał przyczynę swojego problemu i odnalazł drogę wyjścia.

Leczenie uzależnień w Ośrodku MEDJOL to skuteczny program terapii oraz indywidualne podejście. W naszym ośrodku korzystamy z wielu podejść, jednak na pierwszym jej etapie szczególny nacisk kładziemy na metodę poznawczo-behawioralną, jako najskuteczniejszą, opisaną klinicznie metodę leczenia uzależnień. Pracujemy z systemem przekonań pacjenta, powstałych jeszcze w dzieciństwie, ale i kształtującym się również w późniejszym życiu, które to mają ogromny wpływ na jego emocje, myślenie i zachowanie. U ich podstaw stoi system rodzinny, panujące w nim role, sojusze, przekazy na życie. Dotarcie do tych przekonań pozwala na zdobycie wiary w siebie i swoje możliwości, wybór drogi rozwoju i dbałości o siebie i bliskich, pozwala na rozstanie z destrukcyjnym piciem, braniem narkotyków, przyjmowaniem substancji psychoaktywnych lub podejmowaniem destruktywnych zachowań.

Skuteczne leczenie uzależnień dzięki opaciu programu terapii na dialogu motywującym do zmiany

Rezygnujemy z bolesnej (stosowanej dotychczas w lecznictwie odwykowym) konfrontacji - na rzecz uzyskania wglądu we własne życie i motywacji do zmiany, poprzez zadawanie pytań otwartych, angażowanie pacjenta we własną terapię, pomoc w formułowaniu przez niego problemów, pokonywaniu ambiwalencji i podejmowaniu samodzielnej decyzji dotyczącej dalszego życia. Towarzyszymy pacjentowi w planowaniu zmiany i jej podtrzymywaniu. Dzięki stosowaniu profilaktyki prozdrowotnej podczas całego procesu leczenia uzależnień, uważności na siebie i otaczający świat, dzięki odkryciu zasobów własnych, nasz Pacjent ma duże szanse na satysfakcjonujące życie. Staramy się unikać stygmatyzacji, nie oceniamy pacjenta, a jedynie towarzyszymy mu w jego poszukiwaniach motywacji do zmiany.

W trakcie terapii nasi klienci mogą również uczyć się wielu cennych umiejętności takich jak asertywność, radzenie sobie ze stresem i z emocjami. Warsztaty te pomagają zwiększyć poczucie sprawczości i kontroli nad życiem, a także uczą stawiania granic i pomagają w budowaniu pozytywnej samooceny.

Leczenie Uzależnień - dedykowane programy


Terapia Stacjonarna

Leczenie uzależnień w formie terapii stacjonarnej, cechuje się najwyższym stopniem skuteczności.
90% Pacjentów po odbyciu leczenia uzaleznień w formie terapii stacjonarnej zachowuje trwałą abstynencję!
Program stacjonarny składa się z dwóch etapów trwających łącznie 8 tygodni


Terapia Ambulatoryjna

Zapobieganie nawrotom

Terapia Uzależnień - jakie uzależnienia leczymy


Leczenie Uzależnień Alkoholizm - choroba alkoholowaLeczenie uzależnienia od alkoholu

Leczenie Uzależnień
Alkoholizm - choroba alkoholowa
Leczenie uzależnienia od alkoholu

Głównym celem leczenia uzależnienia od alkoholu poprzez terapię uzaeżnienia jest zachowanie trwałej abstynencji i poprawa zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Ważnym etapem jest również nauka rozwiązywania problemów emocjonalnych jak i społecznych oraz przyswajanie wiedzy na temat mechanizmów rządzących chorobą alkoholową.

Więcej Informacji +

Leczenie Uzależnień Narkomania - uzależnienie od narkotykówLeczenie uzależnienia od narkotyków

Leczenie Uzależnień
Narkomania - uzależnienie od narkotyków
Leczenie uzależnienia od narkotyków

Leczenie narkomanii poprzez terapię, przyczyni się do uwolnienia większości przykrych konsekwencji, wynikających z nadużywania substancji psychoaktywnych. Należy mieć świadomość tego, że każdy z narkotyków uzależnia na swój własny sposób. Stopień uzależnienia może więc być odmienny u poszczególnych osób, pamiętaj jednak o tym, że nawet z największego nałogu można wyjść obronną ręką.

Więcej Informacji +

Leczenie Uzależnień Lekomania - uzależnienie od lekówLeczenie uzależnienia od leków

Leczenie Uzależnień
Lekomania - uzależnienie od leków
Leczenie uzależnienia od leków

Leczenie uzależnienia od leków poprzez terapię jest bardzo trudnym procesem. Organizm, który jest zatruty lekami, wymaga w pierwszej kolejności detoksykacji i oczyszczenia. Najczęściej proces leczenia oparty jest na stopniowym zmniejszaniu dawki leku, od którego chory jest uzależniony, a następnie wprowadzaniu leku zamiennego.

Więcej Informacji +

Nasze Atuty

 • Bezpieczeństwo

  Jesteśmy legalnie działającym ośrodkiem wpisanym do Rejestru Podmiotów Leczniczych pod numerem: 000000025095.

 • Specjaliści

  Nasz zespół stanowią lekarze różnych specjalizacji w tym anestezjolodzy, toksykolodzy, psychiatrzy oraz wykwalifikowane pielęgniarki.

 • Wysokie Standardy

  Lata doświadczenia i wykwalifikowana kadra są gwarantem naszej skuteczności, a jej dowodem – tysiące zdrowych pacjentów i liczne certyfikaty.

 • Dostępność 24h

  Jesteśmy do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy­ w każdej chwili możesz się z nami skontaktować

 • kompleksowe badania

  Szczegółowa diagnostyka, wykonywana przez certyfikowane laboratorium pozwala lekarzowi na opracowanie indywidualnej procedury detoksu.

 • Dowozimy pacjentów

  Na życzenie możliwy jest transport komfortowym samochodem przy zachowaniu pełnej dyskrecji

 • Trzeźwość

  Jako jedyni w Polsce przyjmujemy Klientów znajdujących się pod wpływem wszelkich środków odurzających.

 • Komfortowe warunki

  Dzięki komfortowym warunkom i domowej, pełnej ciepła i zrozumienia atmosferze, skorzystanie z naszych usług będzie nie tylko pierwszym krokiem ku trzeźwości, ale także szansą na wyciszenie i pełen relaks.

 • 100% anonimowości

  Dyskrecję uznajemy za podstawowy warunek naszej pracy, zapewniający poczucie bezpieczeństwa i spokój pacjentom naszego ośrodka.

  Zacznij
  nowe życie!

  Działamy w trosce o Twoje zdrowie

  Traktujemy każdego pacjenta indywidualnie, planując razem z nim program świadczeń medycznych. Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku. Oferujemy także dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem w pełnej krasie anonimowości.

  Nie zwlekaj z podjęciem decyzji... To jest walka o życie Twoje lub Twojej bliskiej osoby! My potrafimy Tobie skutecznie pomóc.

  Leczenie Uzależnień

  Skorzystaj ze wsparcia ośrodka terapii!

  Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku.
  Oferujemy dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem.