Stacy Brandt Story - "The Things I've Learned"

Nazywam się Stacy i jestem uzależniona, ale dziś wracam do zdrowia. Kiedy ostatni raz wyszłam z nałogu, zdałam sobie sprawę, że to, co robiłam do tej pory, nie działało. Straciłam wigor, który miałam, światło w oczach; byłam skorupą człowieka. Byłem zagubioną duszą, przegraną sprawą i byłem bezwartościowy (tak myślałem). Byłam zdesperowana, przerażona i umierająca. Czułam się zupełnie sama w tłumie ludzi. Nienawidziłem siebie i chciałem umrzeć.

Dopóki nie umarłam.

Kiedy obudziłem się z przedawkowania, wiedziałem, że to już nie jest gra. Zrozumiałem, że nie chcę umierać w wieku 22 lat. Zameldowałem się na odwyku po raz trzeci po kopaniu zimnego indyka przez ponad dwa dni, podczas gdy czekałem na łóżko, aby się otworzyć i jestem zadowolony. Cieszę się, że cierpiałem. To dało mi coś negatywnego, na co mogłem spojrzeć, gdy myślałem o używaniu.

Zawsze byłem pisarzem. Dorastałem jako mól książkowy bez przyjaciół; nerdowski dzieciak z tyłu klasy piszący wiersze zamiast robić matematykę (limeryki są moim ulubionym). Podczas gdy inne dziewczyny marzyły o gorących chłopakach, ja zastanawiałam się, jakiego ryzyka literackiego powinnam użyć w następnym zdaniu. Książki i pisanie były moimi ucieczkami od złego życia domowego i społecznej niezręczności. Niestety, gdy wyrosłam na nastolatkę, alkohol i narkotyki stały się moją nową ucieczką. Nie miałem powolnego spadku w uzależnienie. Wpadłem w nie bez kasku. To stało się moim światem w ciągu kilku tygodni i trzymało się mnie przez następne sześć lat.

Nawroty są częścią mojej historii. Nie słuchałem żadnych sugestii. Wciąż otaczałem się ludźmi, miejscami i rzeczami, a po ponad roku bycia czystym, nastąpił nawrót. Zacząłem od wypicia kilku drinków od czasu do czasu. Powoli przeszedłem na niskie dawki środków przeciwbólowych kilka razy w tygodniu. Potem przez kilka miesięcy powoli zwiększałem dawkę. Zanim się zorientowałem, znowu byłem uzależniony i przeszedłem na heroinę, żeby "zaoszczędzić pieniądze". Straciłam pracę, którą miałam jako sekretarka prawnicza. Straciłam dobre oceny, na które tak ciężko pracowałam w college'u. Znowu straciłam rodzinę. Co najgorsze, straciłem siebie.

Kiedy ostatnio byłam na leczeniu, dużo pisałam. Robiłem notatki o wszystkim. Pisanie pomogło mi odwrócić uwagę od objawów odstawienia, które nie ustępowały w pełni przez ponad 90 dni. Napisałem "Rzeczy, których się nauczyłem", kiedy byłem we wczesnym okresie odwyku. Nie mogłem myśleć prosto, a mój umysł wariował przez cały dzień i całą noc. Otworzyłem więc komputer i napisałem wszystko o moim ostatnim pobycie na odwyku. Wkrótce potem zdecydowałem się na samodzielną publikację.

Niedługo potem zacząłem pracować i układać sobie życie na nowo. W końcu wymieniłem mój "junkie mobile" na samochód, który rzeczywiście działa i nawet podpisałem się pod moją pierwszą płatnością za samochód. Po raz pierwszy mój samochód jest całkowicie legalny i ja również.th2014 roku świętowałem jeden rok w mojej pracy i 16 miesięcy czystych. Mój szef uścisnął mi rękę i powiedział, że ma nadzieję, że zrobię karierę na moim stanowisku. To długa droga od pracy gdzieś przez dwa-trzy miesiące i nie pokazywania się więcej.

W dniach, które upłynęły od wydania mojej książki, zacząłem działać na rzecz narkomanów. Mieszkam w bardzo przygnębionej okolicy o wysokim wskaźniku przestępczości i jeszcze wyższym wskaźniku uzależnionych. Dziennikarz z Philadelphia Inquirer zrobił niesamowity kawałek o mnie i mojej książce, a w tym tygodniu znalazłem się na pierwszej okładce SJ Times. Próbuję pokazać światu, że JEST nadzieja dla narkomanów. Byłem w radiu (Cruisin' 92.1 Vineland, NJ) w ostatnią sobotę i będę znowu 12 lipca.th od 12 do 2, odbierając telefony od ludzi i mówiąc o uzależnieniu. Przemawiam w ośrodkach leczenia i robię wszystko, co mogę, aby pomóc uzależnionym i ich rodzinom.

Aby zamówić książkę i uzyskać informacje kontaktowe, proszę odwiedzić www.stacybrandt.com.

Autor