4 powody, dla których ludzie wcześnie opuszczają leczenie odwykowe

Ludzie, którzy wchodzą do ośrodka leczenia narkomanii mogą często czuć wielkie poczucie tarcia w sobie. Z jednej strony, wiedzą, że potrzebują profesjonalnej pomocy w rozwiązywaniu problemów, które utrzymują je utknęły w ich coraz szerszym dół spirali nadużywania substancji. Choć wiedzą, że podjęli właściwą decyzję o poddaniu się leczeniu i wiedzą, że to, co robią, ma im pomóc wyzdrowieć, to czują też ogromne wątpliwości i niepewność, czy wszystko się uda.

Te myśli są bardzo powszechne podczas procesu leczenia i jest całkowicie zrozumiałe, że ci nowi w odzyskiwaniu czują te konflikty. W miarę postępów w leczeniu i rozpoczęcia odzyskiwania fizycznej i psychicznej witalności, myśli o opuszczeniu leczenia i "zrobieniu tego na własną rękę" stają się częstsze, a psychologiczna i duchowa gra w przeciąganie liny wznawia swoją intensywność.

Rzeczywistość jest taka, że leczenie narkomanii nie ma być łatwe. Uzależnienie jest złożonym i postępującym zaburzeniem - i bez względu na to, jak długi może być program leczenia, celem numer jeden leczenia jest odkrycie i uznanie podstawowych mechanizmów, dlaczego substancje są nadużywane i dać tym, którzy odzyskują narzędzia do osiągnięcia sukcesu w dłuższej perspektywie.

Ważne jest, aby zrozumieć motywy, dla których ludzie chcą opuścić leczenie, zanim będą mogli czerpać z niego pełne korzyści. Poniżej przedstawiamy 4 główne powody, dla których ludzie wcześnie opuszczają leczenie odwykowe.

Powód #1: "Jestem inny niż ci ludzie"

Istnieje wspólne twierdzenie wśród osób zmagających się z uzależnieniem, że są one w jakiś sposób kształt lub forma inny, mądrzejszy, lub silniejszy niż ich rówieśnicy. Tego typu myśli ułatwiają stawianie emocjonalnych murów między sobą a innymi, co blokuje poszukiwanie duszy i głębokie badanie samego siebie, które jest niezbędne do długotrwałego wyleczenia z uzależnienia. Choroba uzależnienia pozwala ludziom postrzegać siebie jako specjalne lub różne, gdy w rzeczywistości te mindsets zrobić uzależniony bardziej chory i bardziej oderwane od rzeczywistości ich sytuacji.

Jeśli jeden trzyma się wokół leczenia narkotyków z otwartym umysłem, będą one zobaczyć, że uzależnienie jest samolubną chorobą i że egoizm jest ślepy i zniekształca percepcję. Będą one również otoczone przez rówieśników z podobnymi historiami do siebie, którzy również czuli, że są specjalne, tylko dowiedzieć się ich uzależnienie z niczego, ale dym i lustra.

Powód #2: "Nie poradzę sobie z detoksykacją"

Jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie opuszczają leczenie odwykowe jest proces detoksykacji narkotyków i alkoholu. Pierwsze kilka tygodni leczenia może być niewygodne, a nawet nie do zniesienia ze względu na początek objawów odstawienia. W zależności od narkotyku, długość czasu narkotyku był używany i ilość leku spożywane, objawy odstawienia mogą być bardzo niewygodne zarówno fizycznie i psychicznie.

Wiele ośrodków leczenia narkomanii zapewnia doskonałe programy detoksykacji, w których licencjonowany i szkoleniowy personel medyczny zapewnia nadzór przez całą dobę. Celem detox jest zminimalizowanie bólu i dyskomfortu wycofania.

Faktem jest, że te wczesne w odzysku nie są same w zarządzaniu wycofania, masz wsparcie personelu medycznego i doradców, którzy są zachęcające i empatyczny do sytuacji. Wielu doradców, którzy pracują w leczeniu narkotyków są w odzysku sami, więc mogą zidentyfikować i odnoszą się do walki z detoksykacji.

Powód nr 3: "Nie podoba mi się tutaj w leczeniu".

Spójrzmy prawdzie w oczy, leczenie nie jest tam, gdzie chcemy być. Kiedy osoba zmagająca się z uzależnieniem ma myśli o nadużywaniu narkotyków lub alkoholu, czuje potrzebę znalezienia uzasadnienia, aby to zrobić. Zamiast przyjąć odpowiedzialność za własne zdrowienie, uzależniony może zrzucić winę na inne osoby, np. na jedzenie, zakwaterowanie, harmonogram leczenia i personel.

"Nie lubiąc leczenia" jest jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie opuszczają leczenie narkotyków wcześnie, a te myśli są wyraźnym przykładem uzależnienia, które jest nadal aktywne i to właśnie te rodzaje myśli, że leczenie może pomóc skorygować i przekierować. Prawda jest taka, że podczas gdy wielu uzależnionych może opierać się leczeniu, w głębi duszy krzyczą o pomoc i kiedy uznają tę potrzebę, mogą rozpocząć swoją podróż do wyzdrowienia.

Powód #4: "Mogę to zrobić sam"

To jest wspólne dla osoby wcześnie w leczeniu narkotyków, aby uzyskać zaufanie w ich trzeźwości. Po toksyny, które nagromadziły się w organizmie rozproszone i uzależniony zaczyna czuć się lepiej mogą czuć się tak, jakby proces został zakończony. Podczas gdy uzależniony może czuć się lepiej fizycznie, to jest tylko połowa bitwy. Większość pracy wykonanej w leczeniu narkotyków jest psychiczna i psychologiczna praca, która zajmuje się ciągłymi mechanizmami leżącymi u podstaw uzależnienia.

Leczenie narkotyków zapewnia nowo odzyskane uzależnionego z narzędzi niezbędnych nie tylko do przezwyciężenia tych podstawowych mechanizmów emocjonalnych i psychologicznych, mogą one również być bardzo pomocne w radzeniu sobie z pokus i sytuacji, które mogą być napotkane po leczeniu jest ponad.

Leczenie narkotyków może być dezorientujące, frustrujące i przerażające. Podczas gdy leczenie narkotyków może powodować szeroki zakres sprzecznych emocji, dolna linia jest tych, którzy są nowo odzyskując trzeba nauczyć się ufać proces. Prawda jest taka, że ci, którzy wracają do zdrowia nie są sami w swojej walce z uzależnieniem. Istnieje zrozumienie i wsparcie personelu, który zapewni zachętę i wzmocnienie. Dodatkowo, leczenie narkotyków pozwala na udział i wsparcie rodziny i przyjaciół, którzy wspierają przejście do zdrowego stylu życia opartego na odzysku.

Autor