Jak zorganizować imprezę w izbie wytrzeźwień

Kiedy po raz pierwszy mówię ludziom, że uczę studentów, jak organizować trzeźwe imprezy domowe... spotykam się z wieloma różnymi reakcjami. Niektórzy się śmieją, inni milczą, a wielu nawet mi nie wierzy! Kiedy już się wytłumaczę, pytają: "Jakim cudem udaje ci się namówić setki studentów do udziału w imprezie domowej bez alkoholu?!". To całkiem proste.

  1. PARTNERZY - Jeśli organizujesz imprezę sam, ludzie zakładają, że nie masz przyjaciół. Jeśli nie masz przyjaciół, to prawdopodobnie nie jesteś zbyt fajny ani zabawny. Nikt nie chce imprezować z kimś, kto nie ma przyjaciół i kto nie jest zabawny. Dlatego pierwszym krokiem do zorganizowania imprezy w trzeźwej izbie jest znalezienie kogoś innego, kto ci w tym pomoże. Dzięki temu proces planowania będzie przyjemniejszy.
  2. WYBIERZMIEJSCE - Znajdź miejsce, w którym ludzie spodziewają się imprezy domowej. Najlepsze miejsca to domy bractw lub domy poza kampusem. Czasem jednak trzeba wykazać się kreatywnością. Organizowaliśmy trzeźwe imprezy w kawiarniach i innych lokalnych firmach, które pozwoliły nam zmienić aranżację miejsca tak, aby pasowało do naszej imprezy.
  3. WYBIERZ TEMAT - ludzie uwielbiają się stroić! Cóż, dziewczyny uwielbiają się stroić... faceci nie zawsze za tym przepadają, ale skoro dziewczyny przychodzą na imprezę, to oni też przyjdą. To także prosty sposób na to, aby Twoja impreza wyróżniała się spośród innych.
  4. Zorganizuj jedzenie, muzykę i gry - wystarczy wspomnieć o jedzeniu, a studenci z pewnością tam przyjdą! Jedzenie przyciągnie ludzi, a prawie wszystko możesz zdobyć od sponsorów (możemy Ci w tym pomóc). Upewnij się, że muzyka jest głośna i że masz dużo gier do dyspozycji. Nikt nie chce spędzać czasu na trzeźwo, jeśli nie ma nic do roboty. Wybierz gry, w które mogą grać cztery lub więcej osób jednocześnie. Jeśli są to gry głośne i wymagające rywalizacji, to jeszcze lepiej.
  5. ROZPOWSZECHNIAJ WIADOMOŚCI- Nie bój się swojej imprezy! Zdziwisz się, jak wielu uczniów chce przyjść na taką imprezę... więc upewnij się, że oni też o niej wiedzą. Napisz do swoich przyjaciół, poproś ich, aby zaprosili innych, opublikuj w mediach społecznościowych i zaproś przypadkowe osoby, których nawet nie znasz.

Wiem, że może się to wydawać przytłaczające, bo w takiej kulturze jak nasza trudno uwierzyć, że uczniowie będą imprezować na trzeźwo... ale jeśli jesteś "wątpiącym Tomaszem", po prostu zobacz filmy z naszych trzeźwych imprez!

A jeśli potrzebujesz pomocy, to właśnie po to jest Party.0. Wystarczy wejść na stronę www.party0.org i poszperać. Możesz nawet skontaktować się z nami, a my skontaktujemy cię z kimś, kto już organizuje imprezy!

Autor